Dodano: 2015-10-21, VII Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

W dniu 21 października 2015 r. po raz siódmy z kolei spotkali się uczestnicy Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs swoim patronatem objął pan burmistrz Wojciech Lis. W konkursie wzięło udział w dwóch kategoriach klas I-III i klas IV-VI 12 drużyn. Dzieci w poszczególnych konkurencjach wykazywały się wiedzą o osobie Jana Pawła II, uczestniczyły w konkursach sportowych, a także popisywały się umiejętnościami kulinarnymi.

 

Jurorami w konkursie w kat. klas I-III byli: siostra Paulina ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’Paulo w Wolsztynie, Anna Skorupińska, Łucja Kaczmarek, Marcin Nasiłowski; w kat. klas IV-VI: siostra Małgorzata ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’Paulo pełniąca funkcję Dyrektora Niepublicznego Przedszkola w Wolsztynie, Włodzimierz Chrzanowski, Piotr Spottek.

 

Wszyscy uczestnicy razem tworzyli znakomitą atmosferę bawiąc się. Mieli także okazję oglądać filmy, skorzystać z kawiarenki, którą prowadzili przedstawiciele naszych rodziców, a także zostali uraczeni pyszną grochówką. Drużyny uczestniczące w konkursie wyjechały z dyplomami, nagrodami zespołowymi, upominkami indywidualnymi, a drużyny zwycięskie otrzymały także pamiątkowe statuetki. W tegorocznej edycji konkursu:

- w kat. klas I-III zwyciężyli:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Widzimiu
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Mochach

- w kat. klas IV-VI zwyciężyli:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Widzimiu
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wolsztynie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Mochach


Swoją obecnością na podsumowanie zaszczycił wszystkich uczestników i organizatorów wiceburmistrz pan Tomasz Spiralski.  Fundatorami nagród był Urząd Miejski w Wolsztynie oraz UKS „Leśnik-Junior” w Świętnie. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do zorganizowania konkursu, którego nadrzędnym celem było wspomnienie i przybliżenie młodemu pokoleniu uczniów naszych szkół osoby niewątpliwie jednego z najwybitniejszych Polaków w historii naszej Ojczyzny.


Dziękujemy także serdecznie przedstawicielom mediów, którzy zechcieli zrelacjonować to wydarzenie.  ZSP Świętno

ZSP Świętno


ZSP Świętno

ZSP Świętno


ZSP Świętno

ZSP Świętno


Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.konkurs.zspswietno.pl 2008 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"
Osób online: 1
stat4u