Dodano: 2016-10-24, VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

W dniu 24 października 2016 r. po raz ósmy spotkali się uczestnicy Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs swoim patronatem objęli: pan burmistrz Wojciech Lis i gazeta „Głos Wolsztyński”. W konkursie wzięło udział w dwóch kategoriach klas I-III i klas IV-VI 12 drużyn. Dzieci w poszczególnych konkurencjach wykazywały się wiedzą o osobie Jana Pawła II, uczestniczyły w konkursach sportowych.

Jurorami w konkursie w kat. klas I-III byli: Anna Skorupińska, Łucja Kaczmarek, Teresa Wojtkowiak; w kat. klas IV-VI: Piotr Spottek, Marcin Nasiłowski.


Wszyscy uczestnicy razem tworzyli znakomitą atmosferę bawiąc się. Wszyscy uczestnicy zostali uraczeni pyszną grochówką. Drużyny uczestniczące w konkursie wyjechały z dyplomami, nagrodami zespołowymi. W tegorocznej edycji konkursu:

- w kat. klas I-III zwyciężyli:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Mochach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Świętnie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wolsztynie


- w kat. klas IV-VI zwyciężyli:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Widzimiu
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wolsztynie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie


Fundatorami nagród był Urząd Miejski w Wolsztynie, ks. Dariusz Chmist, redaktor naczelna „Głosu  Wolsztyńskiego” Anna Domagalska oraz UKS „Leśnik-Junior” w Świętnie.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do zorganizowania konkursu, którego nadrzędnym celem było wspomnienie i przybliżenie młodemu pokoleniu uczniów naszych szkół osoby niewątpliwie jednego z najwybitniejszych Polaków w historii naszej Ojczyzny.

 

Dziękujemy także serdecznie przedstawicielom mediów, którzy zechcieli zrelacjonować to wydarzenie.ZSP Świętno

ZSP Świętno


ZSP Świętno

ZSP Świętno


ZSP Świętno

ZSP Świętno


Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.konkurs.zspswietno.pl 2008 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"
Osób online: 1
stat4u